Black Adam: DC komiksovka s Dwaynem Johnsonem našla představitele okřídleného člena Justice League


 Kdo ho ztvární?

Už delší dobu víme, že se ve filmu DC antrhrdiny Black Adama, kterého ztvární Dwayne Johnson, objeví Carter Hall alias okřídlený člen Justice League a Justice Society of America Hawkman. Co jsme ale nevěděli je, kdo si ho zahraje. Aktuálně byl ovšem odhalen jeho představitel, je jím Aldis Hodge.

Zatím nejsou známy podrobnosti o tom, jak výraznou roli ve filmu sehraje, ale zřejmě nepůjde jen o cameo. Pokud jde o samotný film, tak jeho premiéra je aktuálně naplánována na 23. 12. 2021.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

THIS IS HAWKMAN 🦅 A pleasure to welcome @aldis_hodge to BLACK ADAM. HAWKMAN is a critical leading role for our movie, as he is the fiery leader of the JSA (Justice Society of America) and one of the most beloved and legendary characters in the DC UNIVERSE. I called Aldis personally as I wanted to surprise him that he got the role and it wound up being one of the greatest conversations I’ve ever had. Aldis: Hello? DJ: Hello, I’d like to speak to Aldis. Aldis: Who is this? DJ: This is Dwayne Johnson. * long pause Aldis: Whoever this is stop playing on my phone. DJ: This is Dwayne, is this Aldis? * longer pause Aldis: This shit ain’t funny, I said stop playing on my fucking phone. DJ: Aldis, this is DJ. I just called to say thank you so much for sending in your audition - it was great and I really appreciate the efforts you made. Just wanted to say thanks and best of luck in all you do. And one more thing — welcome to Black Adam. * longest pause Aldis: I’m sorry you’ll have to hold on for a one second. * he puts the phone down and walks away and all I hear is inaudible yells 😂 Aldis: DJAYYYY OHHHHH SHIT!!!!!! * Im laughing my ass off by now. DJ: You ok? You’re gonna crush this role! We went on to have an awesome conversation full of gratitude, love and motivation. Can’t wait to work with this very talented brother. The perfect HAWKMAN. Let’s get to work. #aldishodge #jsa #hawkman 🦅 #blackadam⚡️

Příspěvek sdílený therock (@therock),


Zdroj: DC Comics (úvodní fotografie)
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat