Stephen King promluvil o kontroverzní sexuální scéně z hororu IT

Co k ní dodal?

Knižní předloha k hororu TO je kontroverzní. To se ostatně dá čekat u románu, ve kterém jsou vražděny děti. Ovšem, mnohem více pobouření než krvavé řadění vyvolal moment, kdy se dětští členové klubu Losers oddali sexuálním hrátkám. A spisovatel Stephen King je stále překvapen z toho, že právě to je pro některé tak šokující:

"Chtěl bych dodat, že je pro mě fascinující, že tu bylo tolik komentářů týkajících se jedné sexuální scény a tak málo o mnohonásobných vraždách dětí. To musí něco znamenat, ale nejsem si jistý co."

Je to klasický případ toho, kdy se v televizi nebo na stříbrném plátně objeví bradavka, někteří američtí diváci mohou zešílet, ale to, že se v seriálu nebo filmu prolévají hektolitry krve, to je až tak netrápí.

SOUVISEJÍCÍ: HOROR TO VYDĚLAL PENĚZ JAKO ŠLUPEK

A tak není překvapením, že se ve filmu daný moment neobjeví. Proč ne, to vysvětlil jeden ze scenáristů Gary Dauberman:

"Přestože je to důležitá scéna, žádným způsobem knihu nedefinuje a také si myslím, že by ani neměla. Víme, jaký byl její záměr a proč ji tam dal a pokusili jsme se její záměr splnit jiným způsobem."

Aniž bych chtěl něco důležité prozradit, tak ve filmu se ze sexuální scény stal jemnější moment, kdy si členové Losers projevili emoce mnohem "neškodnějším" způsobem.

Zdroj: EW
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat