Spider-Man: Bez domova - Proč proti sobě budou ve filmu bojovat Spider-Man a Doctor Strange?

 

Zřejmě je tu (částečná) odpověď. 

V prvním traileru na Spider-Man: Bez domova (premiéra 16. 12. 2021) byla k vidění spousta zajímavých chvilek a asi nejvíc pozornost se soustředilo na přítomnost padouchů z předchozích filmů Spider-Man. Za pozornost stál ale také jiný moment, kdy Doctor Strange (Benedict Cumberbatch) použil na Petera Parkera/Spider-Mana (Tom Holland) stejné kouzlo jako Ancient One (Tilda Swinton) na Hulka (Mark Ruffalo) v Avengers: Endgame (2019) a "vytrhl" alterego Spider-Mana z jeho těla. 

Otázkou je, proč k tomu došlo a zdá se, že server The Cosmic Circus má odpověď. Možná jste si všimli, že během souboje obou postav má Spider-Man v ruce mystickou kostku (ta podle všeho nemá původ v komiksu), kterou zřejmě ukradl během své návštěvy v Sanctum Sanctorum. 

A zdá se, že se jedná o velmi mocný artefakt, kterého se Strange nechce vzdát. Dojde k tak ke střetu, kdy se plášti Strange podaří znehybnit Spider-Mana a Doctor Strange ho tak bude schopen porazit a promluvit si s ním o to, že krást se nemá. 

Bohužel není jasné, co je daný předmět zač a proč ho Spider-Man ukradl (možná proto, aby "obnovil" paměť svým blízkým?), ale dozvíme se to nejpozději v prosinci. 

 

Zdroj: Marvel Studios/Sony Entertainment (úvodní fotografie)
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

  GOOGLE+ KOMENTÁŘE
  FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

2 komentářů:

 1. Podle jiné teorie se nejedná o pravého Doctora Strange, nýbrž o jeho temnou verzi ze seriálu What if...?!. Pravý Strange by zatím mohl být uvězněn v jiné alternativní realitě, což by se dále řešilo ve druhé Strangeově sólovce. Tento zlý Strange by mohl mít postranní úmysly, kvůli kterým by se nakonec s Peterem ocitl v konfliktu. O té kostce jsem slyšel, že by se mohlo jednat o jakési "kapesní vězení", do kterého by Peter chytal své záporáky z jiných realit. Myslím si, že paměť svým blízkým nebude muset vracet, protože o ni nepřijdou. Kouzlo se Strangeovi nepovede, místo toho, aby svět zapomněl na Spider-Manovu tajnou identitu, se otevřou portály do jiných realit a zápletka s odhalením jeho identity Mysteriem se záhy stane velmi okrajovou záležitostí. Jedná se sice o teorie a mé domněnky, ale věřím, že to tak nějak opravdu bude.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem slyšel, že se ve filmu objeví i temná verze Strange, tak uvidíme, jak to nakonec dopadne.

   Vymazat