Režisér kultovního Šestého smyslu jednal jak s Marvelem, tak s DC o tom, že by s nimi spolupracoval


 Komiksovka v jeho rukou by byla zajímavá. 

Specialista na mysteriózní filmy se šokujícím zvratem v závěru M. Night Shymalan má s komiksovým žánrem určité zkušenosti, jeho trilogie, kterou odstartoval film Vyvolený (2000), byla očividně inspirována kreslenými sešity, ale zatím nerežíroval žádný projekt na motivy komiksů od Marvelu nebo DC.

Ale mohlo k tomu klidně dojít, protože tvůrce prozradil, že jednal s oběma společnostmi:

"V průběhu let jsem měl spoustu rozhovorů o superhrdinech a o tom, jak bych k nim chtěl přistupovat s mnoha studii, která je vlastní. A o jedné z těchto věcí jsem si myslel, že je něčím, co odpovídá mému stylu, pokud bych se do toho pustil, tím chci říct, že jsem reagoval: 'Udělám to.' Udělal jsem svůj komiksový film tak, jak jsem svůj komiksový film chtěl udělat, ale ten je minimalistický, sází na náznaky a je bez trikových efektů a podobných věcí a s velmi odlišným podáním. Tím pádem pokaždé, když jsme v minulosti mluvili o osobě XYZ, byla to jejich postava, jejich značka. A já v takovém případě znervózním: 'Hele, to není to, co byste po mně asi chtěli, natočit velmi tichý a skromný a introspektivní [film]."

Velký komiksový film v podání Shymalana by byl určitě zajímavý, ale očividně režisér zatím není připraven natočit něco velkolepého plného speciálních efektů (s ohledem na to, jak dopadl jeho Poslední vládce větru není divu, že se toho obává). Ale kdoví, třeba časem změní názor, nebyl by prvním tvůrcem, který by to udělal.

Zdroj: CB, Marvel (úvodní obrázek)

Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat