Před dvaceti lety měl premiéru film, díky kterému je komiksový žánr tak populární

Jak to oslavil Hugh Jackman?

Není sporu o tom, že aktuálně filmovému světu kraluje společnost Marvel se svými komiksovkami a zdatně mu sekunduje DC/Warner Bros., ovšem, nebylo to ani DC, ani Marvel, kdo odstartoval novodobou vlnu zájmu o komiksové filmy, byla to společnost Fox. 

Právě ta v roce 2000 nabídla film X-Men, který sice byl inspirován komiksy od Marvelu, ale Marvel jen vypomohl s produkcí, nebyl hlavní hybnou silou.

X-Meni v režii Bryana Singera ukázali, že komiksové filmy mohou být epické a nabité akcí a současně chytré a s propracovanými postavami. A těžko říct, jak by nyní filmový svět vypadal, pokud by se neobjevili X-Meni. 

Situace je nyní výrazně jiná, společnost Disney (které patří Marvel) získala Fox a s ní i práva (nejen) na X-Meny a čeká se na to, jak s nimi naloží a Bryan Singer je trochu v nemilosti, protože čelí obviněním ze sexuálního obtěžování, ale faktem je, že X-Meni jsou jedním z pilířů komiksového žánru a hotovo. 

Na natáčení zavzpomínal také Hugh Jackman, který v sérii X-Men ztvárnil Wolverina:

"Věc se má tak, že mi [tenkrát] studio zavolalo a zeptalo se mě, jestli jsem schopen dostat se do formy pro hraní Wolverina za tři týdny. Možná jsem to se svým slibem přehnal! Ale neudělali byste to samé? Šťastné dvacáté výročí X-Menovskému universu."

Zdroj: 20th Century Fox (úvodní fotografie) 
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat