Představitelé Harryho, Hermiony i Rona se zastali transsexuálních lidí, ze kterých si utahovala autorka Harryho Pottera


Daniel Radcliffe se vyjádřil k aktuálně velmi řešené situaci. 

Před pár dny autorka knižní série Harry Potter J. K. Rowling zveřejnila několik tweetů, které byly podle mnohých "útokem" na transsexuální osoby. To samozřejmě vyvolalo velké pozdvižení a Rowling schytala od lidí na internetu nemalé množství kritiky a stejně tak od některých celebrit (například od Sarah Paulson). 


Ozval se také Daniel Radcliffe, který ve filmech Harry Potter ztvárňuje ústřední postavu:

"Je mi jasné, že některá média budou chtít tohle vylíčit jako hádku mezi J. K. Rowling a mnou, ale to ve skutečnosti není to, o čem to je nebo to, co by bylo nyní důležité. I když Jo (přezdívka pro J.K., pozn. redakce) je bezpochyby někým, kdo ovlivnil směr, kterým se můj život vydal, tak jako někdo, kdo měl tu čest pracovat a pokračuje v podpoře The Trevor Project posledních deset let a jako lidská bytost cítím potřebu se v tuhle chvíli ozvat. Transsexuální ženy jsou ženy. Jakékoliv jiné tvrzení popírá identitu a důstojnost transsexuálních lidí a jde proti všem radám, které poskytují profesionálové z oblasti zdravotní péče, kteří jsou mnohem zdatnější v téhle oblasti, než Jo nebo já. Podle The Trevor Project je 78 % transsexuálních a nonbinárních mladistvých terčem diskriminace kvůli jejich pohlavní identitě. Je očividné, že potřeba více podporovat transsexuální a nonbinární osoby, ne vyvracet jejich identity a způsobovat jim další bolest."

The Trevor Project je projektem, který poskytuje poradenství pro osoby z LGBTQ (lesbické-gay-bisexuální-transsexuální-queer) komunity. Daniel s touto organizací spolupracuje dlouhodobě a na jejích stránkách zveřejnil reakci na slova J. K.

Ozvala se také Emma Watson (Hermiona Granger), která upozornila, že ostatní nemají právo zpochybňovat nebo popírat to, kým jsou transsexuální lidé a vyzvala své sledující, aby přispěli na různé charity podporující transsexuální jedince (ona sama to také udělala).

Své kolegy pak podpořil Rupert Grint (Ron Weasley), který dodal:

"Pevně stojím za transsexuální komunitou a souhlasím s názory, které vyjádřilo mnoho mých kolegů. Transsexuální ženy jsou ženy. Transsexuální muži jsou muži. Všichni bychom měli mít právo žít s láskou a to bez toho, aniž bychom byli souzeni."

Zdroj: The Trevor Project, Twitter, The Times Warner Bros. (úvodní fotografie)
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat