Black Panther je naprostá kravina, prohlásil známý režisér

Kritizovat marvelovky je v módě.

V posledních měsících a týdnech si režiséři, kteří se obvykle věnují "uměleckým" filmům, oblíbili kritizování marvelovek. Odstartoval to Martin Scorsese, který prohlásil, že marvelovky nejsou pravé filmy, ale spíše atrakce v zábavních parcích a přidali se i další tvůrci. Nově je to také Terry Gilliam, který sice často netočí projekty, které finančně bodují, ale rozhodně se jim nedá upřít umělecká hodnota (alespoň některým z nich).

Gilliamovi se nelíbí, že marvelovky pořádně neodráží realitu (což je u komiksových filmů šok) a velmi rázně se pustil především do filmu Black Panther (2017):

"Nesnášel jsem Black Panthera. Dovádí mě k šílenství. Vnukává dětem tmavé pleti něco, v co mají věřit. Kravina. Je to naprostá kravina."

Terrymu se nelíbí, že komiksové filmy ukazují omladině nereálné věci, ale to přece nemůže nikoho u projektů inspirovaných komiksy překvapovat. Není prvotním účelem, aby byly reálné a předpokládám, že většina lidí (včetně dětí) to chápe...

Na marvelovkách se tak dá kritizovat spousta věcí, ale zrovna to, že nejsou příliš reálné nezní jako pádný argument.Zdroj: IndieWire
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat