Živí mrtví: Tvůrci seriálu mají nový způsob jak bojovat s pirátstvím

Co vymysleli?

The Walking Dead je extrémně populární seriál a je tak jasné, že ho lidé stahují jako zběsilí. Ne každému se holt chce čekat, až se televizní stanice v jejich domovině rozhodnout projekt zakoupit a vysílat.

Tvůrci ale nejsou zrovna nadšení, když dochází k "nelegálnímu" (nelegálnímu v uvozovkách, například u nás není stahování nezákonné, nezákonné je šíření audiovizuálního díla) stahování a tak se proti němu pokoušejí bojovat.

Je jasné, že se jim nepodaří "sosání" zastavit úplně, ale snaží se. Ovšem, aktuálně se zástupci stanice AMC, pro kterou Živí mrtví vznikají, rozhodli zkusit zabránit tomu, aby seriál skončil na internetu ještě dříve, než je vysílán v televizi.

Jak? S pomocí loga, které je "vtisknuté" do obrazu. To samo o sobě samozřejmě není metoda, jak znemožnit nějakému dobrákovi, aby The Walking Dead vypustil mezi nedočkavé fandy. Ovšem, nový systém nezvaný NexGuard by měl umožnit to, že bude velmi snadné zjistit, odkud daná epizoda unikla.

The Walking Dead běží v nějakých 120 zemích, takže není možné uhlídat, aby občas nějaký díl neskončil v temných vodách internetu dříve než je vysílán, ale NexGuard by měl toto riziko minimalizovat.

AMC samozřejmě nevysvětlilo, jak přesně to funguje, ale ohání se tím, že bude velmi snadné zjistit, kdo stojí za únikem, což by mělo fungovat jako účinný strašák.

Uvidíme, nakolik bude ono kouzelné nové logo účinné.
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat