Živí mrtví: Proč mají tvůrci velký důvod k radosti? A patří Enid k Wolves?

Scott M. Gimple o Enid i o druhé polovině šesté řady. POZOR, SPOILERY!!!

Letošní poslední díl The Walking Dead (recenze) je za námi a aktuálně patří k jedněm z nejhůře hodnocených epizod Živých mrtvých vůbec. Ale kvalita často nemá přímý vliv na sledovanost, čehož je důkazem i díl Start to Finish.

PODOBNÉ ČLÁNKY: KTERÁ EPIZODA ŽIVÝCH MRTVÝCH JE PODLE RECENZENTŮ NEJHORŠÍ? 

Přestože se ve spojitosti s touto řadou řeší klesající sledovanost (i když zbytečně, sice láká o něco méně lidí než předchozí, ale je na tom výrazně lépe než prvních několik sérií), zimní finále se má rozhodě čím chlubit. Epizodu zhlédlo 18,3 milionů diváků (se započtením i těch, kteří si pustili daný díl v následujících třech dnech), kteří se těšili na ultimátní masakr za zdmi Alexandrie.

A nedočkali se. Nebudeme chodit kolem horké kaše a řekneme si to na rovinu, v tomto dílu se toho moc zajímavého nestalo. Ale to nemění nic na faktu, že měl druhou nejlepší sledovanost. Lépe na tom bylo jen zimní finále předchozí řady, které se pyšní 19,5 miliony diváků. Je otázkou, kolik z oněch 18,3 milionů lidí bylo zklamáno, ale to je téma na jinou diskusi.

Statistika nuda je, ale už ji máme za sebou a podíváme se na trošku jiné téma. Konkrétně na Enid (Katelyn Nacon). V souvislostí s ní se řeší to, zda nepatří ke skupince Wolves, která chladnokrevně povraždila hromadu lidí v Alexandrii.

Spekuluje se o tom už nějakou dobu a ne bezdůvodně. Enid například vzala nohy na ramena těsně předtím, než Wolves napadli městečko.

Objevila se i jiná teorie, že je Enid upravenou verzí Sophie (Madison Lintz) z komiksu. Sophia se v už seriálu představila a stejně jako v předloze, i v hrané podobě šlo o dceru Carol (Melissa Suzanne McBride). Ale v seriálu zemřela ve druhé řadě. V komiksu je naživu, osvojili si ji Glenn (Steven Yeun) a Maggie (Lauren Cohan) poté, co Carol spáchala sebevraždu.

Jeden z tvůrců Scott M. Gimple tyhle dohady okomentoval takto:

"Nemůžu to potvrdit, ani vyvrátit, ale řeknu to, že jsme mohli velmi dobře vidět její čelo a to by mělo lidem něco naznačit."

Ano, toho jsme si všimli, že nemá na čele vyryto "W", jako členové skupinky Wolves. Ale to samozřejmě nemusí znamenat, že není jednou z nich nebo, že s nimi nemá něco společného.

Gimple dodal:

"Ve druhé polovině šesté řady bude mnoho momentů z komiksu - od velkých komiksových momentů, až k opravdu malým komiksovým momentům. Věci, které nejsou velké a dramatické, ale malé momenty z komiksu, které povedou k velkým momentům."

O kterých konkrétních událostech je řeč, to zatím neupřesnil. Jestli se to například týká toho, že Glenna ubije k smrti Negan (Jeffrey Dean Morgan) ještě předtím než Maggie porodí, to můžeme jen hádat.

Prvních odpovědí se dočkáme 14. února, kdy se seriál vrátí.

Zdroj: DeadlineTHR
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat