Lucasfilm oficiálně pasoval mladíka, který chránil své spolužáky před střelce, na mistra Jedi

Tak to je fajn.

Možná si pamatujete, že 30. 4. 2019 došlo ke střelbě na Severokarolínské univerzitě v Charlotte, během které byli zraněni tři lidé a dva zemřeli. Jednou z obětí byl také mladík Riley Howell, ten byl vážně zraněn, když se postavil střelci a následně svým zraněním podlehl. Policie potvrdila, že Riley zabránil tomu, aby zemřelo ještě víc lidí, takže se bez přehánění dá říct, že to byl hrdina.

Kromě toho to byl také velký fanda Hvězdných válek a tak se společnost Lucasfilm rozhodla, že uctí jeho památku snad tím nejlepším možným způsobem a oficiálně ho pasovala na mistra Jediho. Lucasfilm kontaktoval Rileyho rodinu s tím, že by ho společnost chtěla zařadit do oficiální knihy týkající se Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019) nazvané Star Wars: The Rise of Skywalker Visual Dictionary, což se také stalo. V knize můžete najít text, ve kterém stojí:

"Jedi mistr a historik Ri-Lee Howell shromáždil množství prvotních záznamů o prozkoumávání a kodifikaci Síly a to v Aionomicu: dvoudílné kombinaci kodexu, korespondence a poznámek. Přestože množství z tohoto obsahu bylo později skladováno v podobě holokronů (které se ztratily), knihy přetrvávaly v psané formě v rukou původních učenců a následně pečlivě střeženy Howellem."

Riley by byl jistě z něčeho takového nadšený, což potvrzuje i jeho kamarád Matthew Westmoreland:

"Je to skvělé, protože měl encyklopedické znalosti Star Wars. Mohl vám o tom říct cokoliv, pokud jste se zeptali. Skutečnost, že je historikem v universu Star Wars je prostě trefná. Ten, kdo zjišťoval detaily [o tom, co měl Riley rád] odvedl opravdu dobrou práci."

Samozřejmě je to pro rodinu malá útěcha, ale určitě jim udělalo alespoň malou radost to, že Riley bude navždy součástí světa, který tolik miloval.
Lucasfilm said that Riley Howell, a Star Wars fan who tragically died saving fellow students from the UNCC shooter earlier this year, would be immortalized in Star Wars lore. The Rise of Skywalker Visual Dictionary has shown us how. from r/StarWarsLeaks

Zdroj: CB, WFAE
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat