Den nezávislosti: Nový útok - Za neúspěch filmu může Will Smith, myslí si režisér

Filmař se domnívá, že za to, že film nezabodoval, může odchod Willa Smitha.

Zatímco Den nezávislosti (1998) patří ke sci-fi klasikám a navíc komerčně uspěl (rozpočet 75 milionů dolarů, tržby ca 817 milionů dolarů), tak Den nezávislosti: Nový útok z roku 2006 příliš parády nenadělal. Recenzenti nadšení nebyli a tržby 389 milionů dolarů při rozpočtu 165 milionů dolarů také nejsou úplně uspokojivé.

A režisér obou filmů Roland Emmerich si myslí, že za neúspěch Nového útoku může to, že v něm nebyl Will Smith:

"Prostě jsem chtěl natočit film, který by byl jako jednička, ale v půlce produkce se Will rozhodl odejít, protože chtěl natočit Sebevražedný oddíl. Měl jsem přestat ten film natáčet, protože jsme měli mnohem lepší scénář, ale poté jsem musel velmi rychle sesmolit jiný scénář. Měl jsem říct jednoduše ne, protože jsem zničehonic dělal něco, co sám kritizuji: pokračování."

Will Smith se v minulosti vyjádřil v tom smyslu, že měl před sebou dva scénáře a rozhodl se pro Sebevražedný oddíl (2016), protože chtěl dělat nové věci, ne se "vracet zpět". A je pravda, že Sebevražedný oddíl na tom byl finančně lépe, ale kvalitativně příliš ne.

Je otázkou, jak by druhý Den nezávislosti dopadl, pokud by v něm byl i Will Smith. Ale to už nezjistíme.Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat