Hra o trůny: Scéna s Hodorem měla být plná krve a vnitřností. Proč nakonec nebyla?

Vysvětluje režisér. POZOR, SPOILERY!!!

Asi ještě teď vzpomínáte na srdceryvnou scénu, která se odehrála v Game of Thrones, konkrétně v epizodě The Door (recenze). Natočená byla působivě, ale původní nápad byl, že bude o poznání brutálnější. Ostatně, není to něco, co by člověka u Hry o trůny zaskočilo. Vlastně bylo překvapením, jak nenásilná byla. A režisér dané epizody Jack Bender vysvětluje, co bylo důvodem, že jsme neviděli potoky krve:

"Hodně  jsem o tom s Danem a Davidem (D.B. Weiss a David Benioff , tvůrci seriálu, pozn. redakce) mluvil. Řekl jsem, ´Co mrtví udělají Hodorovi je, že mu roztrhají jeho oblečení, ve chvíli, kdy se dostanou skrze dveře. A potom rozervou jeho maso. Jestliže se mrtví dostanou skrze dřevo, roztrhají Hodora na kusy.´ A oni mi řekli něco, co mi rozhodně utkvělo v paměti. Bylo to ´Jestliže to bude příliš děsivé, nepocítíme ztrátu Hodora.´A to bylo něco, co mi celou dobu ukazovalo směr, něco, díky čemu jsme se ve finále o jeho osud opravdu starali." 

Asi se shodneme, že v tomto případě nebylo nutné, aby vzduchem létala střeva. I bez toho, aby byl daný moment extrémně brutální, byl povedený. Nebo si myslíte, že by bylo lepší, kdyby byla Hodorova (Kristian Nairn) smrt krvavější??

Zdroj: Observer
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat