Hra o trůny: Tvůrci seriálu si hodlají došlápnout na piráty

Jak metodu boje zvolili?

Game of Thrones si na nezájem diváků opravdu nemůže stěžovat. Zatímco premiérový díl první řady sledovalo 2,22 milionů lidí, ten aktuální (recenze) přilákal k obrazovkám 7,28 milionů diváků. Ale přesto se HBO domnívá, že seriálu hodně škodí "nelegální" stahování (Hra o trůny pravidelně kraluje žebříčkům "nejsosanějších" sérií) a rozhodlo se proti němu zakročit.

Požaduje od stránek, na kterých jsou dostupné torrenty, aby je odstranilo. Stanice kontaktuje také uživatele, kteří skrze různé torrentové klienty nechávají ostatní zájemce, aby si seriál stáhli a informuje je, že porušují copyright.

HBO už rozeslalo tisíce podobných zpráv. Málokdy předtím byla k vidění tak rozsáhlá akce ze strany některé z televizí. Stanice nejen varuje piráty, kteří seriál šíří dál, ale také jim rovnou navrhuje, aby si zaplatili jejich služby a sledovali Hru o trůny legálně.

HBO spolupracuje s firmou IP Echelon, skrze kterou posílá zmíněná varování. Ta vypadají následovně:Je ale otázkou, zda bude mít podobná akce výrazný efekt nebo půjde o boj s větrnými mlýny. Co myslíte vy?

Zdroj: TorrentFreak
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat