Mlha: Seriál na motivy knihy Stephena Kinga dostává zelenou

Kéž by byl alespoň z poloviny tak dobrý jako filmová verze.

Pokud jde o hororové knihy Stephena Kinga, tak ne všechny jejich filmové adaptace se povedly. Ale Mlha (2007) ano. Ta byla vynikající. Ne, že by to byl překvapení, režie se ujal Frank Darabont, který na motivy Kingových knih natočil skvělou Zelenou míli (1999) nebo Vykoupení z věznice Shawshank (1994). A asi se se mnou nebudete hádat o tom, že šlo o skvosty stříbrného plátna.

Naštěstí, tvůrce zatím nenapadlo začít pracovat na jejich rebootech, remacích, restartech nebo seriálech, což je dnes hodně módní. Speciálně natáčet televizní verze hitových filmů je teď ve velké oblibě. A zatímco Zelená míle a Vykoupení z věznice Shawshank jsou snad "v bezpečí", Mlha na obrazovky zamíří.

Stanice Spike ohlásila, že objednává rovnou celou desetidílnou řadu. Původně televize kývla pouze na pilotní epizodu, ale po pár měsících se rozhodla, že se s tím nebude párat a dala zelenou celé sérii. Důvodem je, že se jim velmi líbil nástin děje a scénář.

Natáčení začne v létě a seriál odstartuje někdy v roce 2017. Pozici scénáristy a výkonného producenta bude na starost Christian Torpe (Tiché srdce).

Viděli jste film nebo četli knihu?
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat