Která postava z The Walking Dead nebude podle tvůrce komiksu zabita?

Která?

Postavy v seriálu Živí mrtví nemají nic jistého. Scenáristé nemají problém s tím, nechat umírat jednoho "hrdinu" za druhým (hlavně tedy, pokud jde o černošské muže). Není tak úplně moudré si k někomu vytvořit příliš silné pouto, protože se může klidně stát, že vašeho oblíbence v následujících epizodách nečeká úplně nejlepší konec (rozumějte, krvelačná zombie mu vyrve maso z krku nebo mu muž s páskou přes oko usekne hlavu).

Je ale také pravdou, že některé postavy jsou v trošku větším bezpečí. Je pár těch, u kterých by bylo hodně překvapivé, kdyby je tvůrci nechali umřít (dokážete si představit poprask, který by způsobila smrt Daryla?). Nedávno sám tvůrce komiksové předlohy, který se seriálem vypomáhá, Robert Kirkman prozradil, kdo s velkou pravděpodobností jen tak neumře:

"Carol v komiksu byla mým pokusem ukázat, jak zlomený může být jedinec, který vzejde ze zombie apokalypsy. Carol v seriálu je mnohem lepší postavou, buďme upřímní, všechny ty hrozné věci, které se jí v seriálu staly, ji udělaly silnější. Její zabití je určitě něco... co nemůžeme udělat."

Nemůžeme je asi trochu silné slovo, navíc to není jen v rukách Kirkmana, takže jeho slova neznamenají, že by Carol (Melissa Suzanne McBride) jednou nemohla skončit v tratolišti krve, ale je pravda, že pokud se někdo tak důležitý jako Robert vyjádří v tom smyslu, že by nechtěl, aby některá postava zemřela, mohl by to být dostatečný argument pro scenáristy, aby ji v seriálu ještě nějakou dobu nechali skotačit.

Pokud jde o skony v Živých mrtvých, tak k nim Kirkman dodává:

"Lituji všech, ale současně žádného z nich. U seriálu je to těžké, protože herci, kteří na něm pracují, jsou dobří lidé - většina z nich." 

Většina? Zajímalo by mě, na koho naráží. Ale raději se v tom nebudeme moc šťourat. Aktuálně běží šestá řada Živých mrtvých (recenze), tak uvidíme, které z postav se dostanou na její konec. Jasné je jedno, všechny to určitě nebudou.

Chyběla by vám Carol?

Zdroj: Vulture
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat