Herci a tvůrce seriálu Akta X o chystané minisérii. Co čekat?

Těšíte se na další hledání pravdy, která je tam někde venku?

Nová série legendárních Akt X odstartuje 24. ledna (hned následující večer uvidíme druhý díl) a spousta sci-fi fandů je hodně zvědavá, co očekávat. Dali to jasně najevo množstvím otázek na hosty newyorského Comic-Conu. Konkrétně dorazili David Duchovny (Fox Mulder), Mitch Pileggi (Walter Skinner) a tvůrce seriálu Chris Carter (Gillian Anderson nemohla přijet, ale poslala alespoň videovzkaz). 

S důležitou informací vyrukoval Chris, který oznámil, že první díl bude rozvíjet mytologii, následující čtyři budou mít samostatně fungující příběhy a zbývající epizoda se opět zaměří na prohlubování mytologie. 

Duchovní otec seriálu slibuje, že premiérový díl bude hodně úderný a jen tak na něj nezapomeneme (to sice tvůrci hlásají často, ale zrovna u Akt X bych tomu věřil). 

Bude nutné se pořádně snažit, protože seriál je doslova kultovní a fanoušci očekávají, že když už tedy bylo rozhodnuto o jeho vzkříšení, tak by to mělo stát za to. David Duchovny ale věří, že "oživit" Akta X byl správný krok. Podle něj o tom svědčí už jen "fakt, že u toho byli Gillian, Chris a Mitch." 

Není tajemstvím, že v nové řadě nebudou Scullyová a Mulder nadále párem, což mnohé zaskočilo. Ale Carter má pocit, že jde o správné rozhodnutí:

"Už spolu nežijí a jde o úmysl, chtěli jsme, aby to působilo skutečně. Mulder a Scullyová mají své neshody... Viděl jsem nálepku na autě, na které bylo napsáno, že život je cestou s mnoha překážkami. A myslím, že Mulder a Scullyová na jednu narazili."

Kromě seriálu se objeví také komiks, ale zatím nebylo vysvětleno, jak bude se seriálem provázán. Carter se to rozhodl objasnit:

"Mluvili jsme s lidmi od komiksu a řekli jsme jim, co děláme, ale bude to oddělené. Musím říct, že Joe Harris (autor komiksu, pozn. redakce) a jeho tým odvádějí skvělou práci. My víme, co dělají a oni vědí, co děláme my, ale je to oddělené." 

A co budoucnost seriálu? Dočkáme se jen šestidílné minisérie nebo se plánuje něco dalšího? Na to reagoval David:

"Chris odvedl obrovský kus práce. Pracovali jsme tvrdě, ale pro Chrise to byl velký časový závazek. Já jsem hlavně vděčný vám všem, že jste nás nechali vrátit se a znovu hrát tyhle postavy. Jestliže tu bude chuť po dalších dílech, tak jak jsme řekli v seriálu, moje číslo máte." 

To zní dobře. Pokud nová řada uspěje, pak určitě neuškodí vědět, že David Duchovny je ochoten v natáčení pokračovat. 

Nezbývá tedy, než počkat, jak si minisérie povede. Snad dobře. 

Jak vzpomínáte na Akta X? 

Zdroj: IGN
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat