Doctor Who se dočká spin-offu

Fanoušci milovaného britského sci-fi, radujte se, chystá se nový seriál.

Málokterý milovník vědecko-fantastické fikce asi nezná anglickou kultovku Doctor Who/Pán času. A pokud ho sledujete, určitě se ho nemůžete nabažit. Dobrá zpráva, chystá se další chod. Stanice BBC oznámila, že připravuje spin-off, který ponese název Class. 

Proč zrovna tohle jméno? Jednoduše proto, že se se seriál bude odehrávat na fiktivní škole Coal Hill School. Tedy na místě, kde Doctor Who v roce 1963 začal. Seriál bude zasazen do současného Londýna a oficiální zápletka zní:

"Nesmírná nebezpečí se snaží prodrat skrze zdi času a prostoru a s přicházející temnotou zůstává Londýn nechráněn. Se vší touto akcí, srdcem a adrenalinem z nejlepších románů pro mládež, se Coal Hill School a Doctor Who představí tak, jak jste je ještě neviděli." 

Inspiraci našel seriál u románů Patricka Nesse (Doctor Who: Tip of the Tongue) a jeden z tvůrců seriálu Doctor Who Stephen Moffat věří, že Ness je tím pravým:

"Nikdo nezdokumentoval temný a vzrušující svět teenagerů jako Patrick Ness a teď přivedeme jeho brilantní vypravěčství do Doctora Who. Tohle je dospívání ve Velké Británii - ovšem s monstry!"

A co na to samotný Ness? Samozřejmě, že juchá radostí:

"Jsem nadšený a unesený z toho, že vstupuji do universa Doctora Who, které je stejně ohromné jako prostor sám. Je tu tolik místa pro všechny tyto neuvěřitelné příběhy a pracovat se Stevenem Moffatem a Brianem Minchinem na tom, abychom našli místo i pro jeden z mých, je neuvěřitelná radost. Nemůžu se dočkat, až lidé uvidí hrdiny z Class, setkají se s novými záporáky a mimozemšťany a vzpomenout si na to, že hrůzy z nejtemnějších koutů existence jsou stejně děsivé jako získat dobré známky." 

Natáčení by mělo odstartovat někdy na počátku příštího roku, premiéra seriálu by se také měla odehrát v roce 2016.


Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat