Jakou? POZOR, SPOILERY!!!
Seriál Hra o trůny sice před několika lety skončil, ale jeho knižní předloha nikoli – na té její autor George R.R. Martin stále pracuje (je proslulý tím, že se svými knihami nespěchá). Je sice pravda, že s tvůrci seriálu konzultoval osudy postav, zároveň ale není překvapením, že v knihách se někteří hrdinové i záporáci dočkají jiného osudu. A právě o tom Martin promluvil:
„Nechám zemřít více lidí. Ne ty, které zabili [v seriálu]. Natočili o něco šťastnější konec. Neumím si představit šťastný konec pro Tyriona (v seriálu se ho dočkal, pozn. redakce). Celý jeho příběh je od počátku tragický. Měl jsem v plánu nechat zemřít Sansu, ale v seriálu je tak působivá, že ji možná nechám žít…“
Co se týče knih, zbývají ještě dvě, ale těžko říct, kdy se jich dočkáme. Neočekává se však, že by to bylo vyloženě brzy. George R. R. Martin je známý tím, že se často vrací k již hotové práci a přepracovává ji, takže celý proces jistě zabere ještě dost času – už jen s ohledem na to, jak obsáhlé jednotlivé knihy ze série Píseň ledu a ohně jsou.
Zdroj: THR, HBO (úvodní fotografie)

0 komentářů:
Okomentovat