Přečtěte si návrh režiséra na film Aquaman, který se Warner Bros. zrovna nelíbil. Byl moc drsný a depresivní


 Nebylo to pro ně to pravé ořechové. 

Aquaman (2019) patří k těm nejpovedenějším DC projektům, ale samozřejmě se v průběhu zvažovaly různé varianty téhle komiksovky. V roce 2014 například se svou vizí filmu oslovil společnost Warner Bros. tvůrce Jeff Nichols, ale ta neprošla a asi není divu, působí poměrně depresivně:

"Stále mám v hlavě scény, které by byly dobré. Bylo by to výrazně odlišné od filmu, který vznikl. Nebylo to proveditelné. Líbil se mi starší Aquaman z doby, kdy má místo ruky harpunu. Byl by padlým králem a jeho syn by byl mrtvý. Truchlil by. Očividně, jen z tohoto krátkého námětu je patrné, že by se prodaly lístky v hodnotě stovek dolarů."

DC se snaží přijít s dospělejším pojetím svých filmů a někdy to funguje, někdy ne, nicméně tohle zřejmě Warner Bros. přišlo asi trochu moc a nakonec vznikl odlehčenější film, který uspěl, takže to byl očividně dobrý krok.

Otázkou je, jak si povede pokračování nazvané Aquaman a ztracené království (premiéra 21. 12. 2023), u kterého se mluví o tom, že testovací projekce nedopadly zrovna nejlépe. 

Zdroj: Happy Sad Confused, DC Films / Warner Bros. Discovery 


Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat