Recenze: Teorie velkého třesku S09E05 (The Perspiration Implementation)

Šprti sportují.

V páté epizodě Teorie velkého třesku jsou dvě hlavní dějové linky. V té první se pánové rozhodnou sportovat, v té druhé Stuart (Kevin Sussman) hodlá přilákat do svého komiksového obchodu více dívek a tak požádá Amy (Mayim Bialik), Penny (Kaley Cuoco) a Bernadette (Melissa Rauch) o radu, co by měl udělat, aby oslovil i křehké pohlaví.

Upřímně řečeno mě více zaujala druhá zápletka. Už je docela okoukané, že Stuart působí na ženy jako podivín a, proč to neříct, úchyl, ale tentokrát bylo vtipné sledovat, jak je bezradný, pokud jde o to, co ženy odradí a co ne.

Vtipy, týkající se toho, že dělá věci, které jsou hodně ujeté, aniž by to tušil, byly v 9 případech z 10 povedené (například hláška s kamerou natáčející kojící ženy a následná reakce Penny byly skvělé). Možná bylo místy trochu zbytečné dělat ze Stuarta takového zoufalce, kterému páchají sebevraždu i domácí mazlíčci, ale jinak byla takhle příběhová linie napsaná dobře.

Pokud jde o mužské osazenstvo, tak to se vrhlo na šerm. Všichni víme, že pánové nejsou zrovna fyzicky zdatní, takže jsem předpokládal, že uvidíme spoustu vtipných situací, které z tohoto čerpají. A ano, gagů nebylo málo, ale žádný nebyl vysloveným zásahem do černého. Párkrát jsem se slušně zasmál, ale žádný vtípek se mi hlouběji nezapsal do paměti. I když jeden se vlastně objevil, Sheldon (Jim Parsons), který plácl Leonarda (Johnny Galecki) rukavicí přes obličej.

Zábavnější ale byly následné události, kdy unavení "atleti" vyrazili do sportovního baru, kam samozřejmě patří, protože mají mozoly na rukou. Sheldon se rozhodl, že poslechne rady ostatních a zkusí se vypořádat s rozchodem tak, že si najde jinou dívku.

A nepřekvapivě v tom nebyl zrovna úspěšný, ale na druhou stranu byly jeho balící taktiky hodně vtipné ("Volím tebe"). Stejně tak jeho setkání s Amy pobavilo, padlo během něj několik povedených hlášek.

Ve zkratce:

Ne vysloveně zlomová epizoda, ale dějová linka o přilákání žen do komiksového obchodu a návštěva pánu ve sportbaru měla několik světlých okamžiků. Dějová linie týkající se šermu, ale mohla být o něco zábavnější.

Plusy

+: Stuart neuvědomující si, jak působí na ženy
+: Pánové ve sportovní baru

Zápory

-: Ze zápletky se šermem se dalo vytěžit víc
-: Raj opět extrémně zženštilý

Hodnocení: 55 %
Sdílej na Google+

Autor: Jan Lysý

    GOOGLE+ KOMENTÁŘE
    FACEBOOKOVÉ KOMENTÁŘE

0 komentářů:

Okomentovat